Vážení klienti, vítejte! Věnujte prosím pozornost provozní době e-shopu: Příjem objednávek e-shopem průběžně, Expedice St, Doručení do Pá (za součinnosti dopravce PPL, Zásilkovna). Vše skladem.

Často kladené dotazy

 

1. Jaké výhody mají produkty z pravého hedvábí?

Hedvábí je čistě přírodní produkt. Při kontaktu s pokožkou nezpůsobuje nadměrné tření a nevysušuje. Jedná se o hypoalergenní materiál neboť je nehostinný pro roztoče a částečky prachu. Je ideální pro astmatiky a lidi trpící ekzémem. Díky svým termoregulačním vlastnostem hedvábí ochlazuje tělo v létě a zahřeje v zimě. Hedvábí je mimořádně jemný materiál, proto si jej mnoho lidí oblíbilo z kosmetických důvodů  - povrch hedvábí nezachytává a netře o pokožku, působí proto jako prevence proti vráskám. Jemný přírodní materiál má také pozitivní vliv na kvalitu vlasů, které se nezacuchávají, neelektrizují a účes lépe drží. Více o hedvábí najdete v záložce O pravém hedvábí.

 

2. Jak dlouho trvá, než mi zboží přijde?

Objednané zboží je doručeno do 5-7 pracovních dnů od přijetí platby online (při objednání) nebo převodem. U větších zásilek je obvyklé doručení do 9 pracovních dnů, u zboží na objednávku je lhůta individuální dle typu zakázky. Zásilky jsou zásílány doporučeně a pojištěně Českou poštou.

  

3. Objednal/a jsem špatnou velikost, jak mám postupovat?

Nepoškozené a čisté zboží zabalte do originálního obalu, zboží v žádném případě neperte, pokud jste tak již učinili, tak Vám bohužel nemůžeme za zboží vrátit peníze.

Zboží pošlete na adresu skladu uvedenou na faktuře a uveďte prosím číslo účtu, na který si přejete vrátit peníze. Po obdržení zboží vám budou peníze do 30 dní připsány. Doporučujeme poslat doporučeně,  neboť neneseme zodpovědnost za zboží ztracené během přepravy.

 

4. Mohu povlečení prát v pračce?

Většinu našich produktů (s výjimkou masek na spaní) je možné prát v pračce na 30°C (program "jemné prádlo, hedvábí"). Přesné informace najdete u každého produktu.

 

5. Jak se správně o hedvábí starat?

Správně se starat o naše produkty je překvapivě snadné, většinu našich produktů je možné prát v pračce na 30°C. Pro praní doporučujeme použít speciální prací prostředek pro vlnu a hedvábí.

 

6. Co je to mulberry hedvábí?

Mulberry hedvábí je nejkvalitnější hedvábí na trhu, převážně používané pro plnění polštářů, přikrývek a pro výrobu lůžkovin.

 

7. Co znamená zkratka TC?

Jednotka TC (thread count) udává počet vláken tkaných dohromady na čtvereční palec. Naše produkty mají hodnotu TC400 (tj.200 nití podélně a 200 nití příčně). Jedná se tak o mimořádně kvalitní tkaninu, která snese časté používání.

 

8. Co je momme?

Jednotka momme  je tradiční  jednotka hustoty hedvábí. Obecně platí , čím větší číslo, tím je použité hedvábí více kvalitní. Běžně prodávané výrobky z hedvábí mají 10-15 jednotek momme. Naše produkty jsou z vysoce luxusního hedvábí, které má 19 momme jednotek.

 

9. Oeko-Tex Standard 100

OEKO-TEX® Standard 100 je nezávislý testovací a certifikační systém pro textilní suroviny, meziprodukty a konečné produkty ve všech fázích výroby. Potvrzuje, že textilie byly vyrobeny pouze ze zdravotně nezávadných materiálů.

10. Šijete na zakázku i atypické rozměry?

Ano. Obraťte se na nás se svým požadavkem prostřednictvím kontaktního formuláře nebo facebooku, rádi Vám vyjdeme vstříc.

 

Máte další otázky? Využijte kontaktního formuláře, rádi Vám odpovíme.

Váš LOVESILK